Pályaválasztási kiállítás

Egy szép csütörtöki napon az osztály nagy része útnak indult Kazincbarcikára, a Deák Ferenc Szakképző Iskolába. Bemutatták az ott választható szakmákat, ami nekem, de szerintem másoknak is nagyon tetszett. Sok új dolgot megismertünk a szakmákról. Mikor végeztünk, ajándékokat kaptunk. Másfél órát töltöttünk el, utána visszautaztunk az iskolába.

Nagy Melinda 8. osztályos tanuló

Halloween disco

November 10-én, pénteken 16:00-kor kezdődött a halloween disco. A 8.-osok sok szeretettel várták a felsős tanulókat. A büfében innivalókat, mini pizzát, szendvicset és süteményeket lehetett vásárolni. A hetes teremben jó hangulat volt, ott táncoltunk. 18:45-kor vége lett a disconak. Utána páran ott maradtunk és elpakoltunk. Jól éreztük magunkat ezen a délutánon.

Kovács Blanka 8. osztályos tanuló

Halloween party az iskolában

Október 31-én nálunk sem maradhatott el az immár hagyománnyá váló Halloween party. Az alsósok hatalmas izgalommal készülődtek erre az alkalomra. A gyerekek már  jó előre megtervezték félelmetes jelmezüket. Voltak boszorkányok, csontvázak, pókemberek, ördögök…..

Egy jó hangulatú, közös, szórakoztató délutánon vehettünk részt.

Bihari Aranka

Lázár Ervin program – 5. és 7. osztály – Huzella Péter

A Lázár Ervin Program keretében 2023. október 27-én egy nagyszerű zenés előadáson vehettünk részt iskolánkban. Az előadó Huzella Péter, a Kaláka zenekar egyik tagja volt. A gyerekek nagyon élvezték a koncertet, amit interaktív játékos éneklésekkel tett még színesebbé!

Molnárné Reha Viktória

Lázár Ervin program – 8. osztály – Nemzeti Színház

Egy csütörtöki napon elindultunk Budapestre a Nemzeti Szinházba. Busszal mentünk majd Sajószentpéteren csatlakozott hozzánk egy másik iskolából egy osztály. Majd egy kis idő után egy benzinkúton meg álltunk megálltunk pihenni. Ezután folytattuk az útunkat Budapest fellé. Pár óra utazás után érkeztünk meg a Nemzeti Színházba. Az épület nagyon szép és különösen jó a panoráma lift. Személyesen nekem tetszett az előadás. Izgalmas darab volt melynek címe: János Vitéz. Látványos és szórakoztató színpadi jeleneteket, érdekes díszleteket és jó rendezést láthattunk Ajánlom minden korosztálynak.

Filep Kinga 8. osztályos tanuló

Pályaorientációs nap

október 26 án csütörtökön pályaorientációs napot tartottunk az iskolában. A gyermekek nagy örömmel fogadták a játékos, de mégis tanulságos, különféle szakmákhoz kötődő feladatokat.

A nyolcadikosok a pályaválasztási tanácsadó előadását hallgatták. A többi felsős osztály csoportmunkában dolgozott. Sok érdekes mesterséggel találkoztak, ami még számukra ismeretlen volt. A nap későbbi részében bepillantást kaphattak, az egészségügy egy kis szeletkéjébe is. Két nővér jött a kazincbarcikai kórházból, akik egy „Béla” –nevű babán bemutatták nekik, hogyan kell az újra élesztést elkezdeni, majd a mentőket hívni, ha ilyen vészhelyzettel találkoznak valahol. A gyerekek gyakorolták a babán az újra élesztést. A gyerekek szórólapokat kaptak, ami azoknak a tanulóknak nyújt segítséget, akik egészségügyi vonalon kívánnak továbbtanulni.

A pályaorientációs nap első felében az alsó tagozatosok osztályfőnökük irányításával meséken, játékos és interaktív feladatokon keresztül ismerkedtek a különféle mesterségekkel. Puzzle, szókereső, színezős feladatok tették változatossá az órákat. A Mese a hét mesterségről c. mesefilm megtekintése után beszélgettek a foglalkozásokról, használati eszközeikről. Levonták a mese tanulságát. Mekk Elek meséjén keresztül pedig több mesterség fortélyaiba pillanthattak bele. Felvetődött a Mi szeretnék lenni? kérdés, mely során a nagyobbak már el tudták mondani céljaikat, vágyaikat.

A negyedikesek finom süteményt készítettek s közben a cukrász munkájából kaptak egy kis ízelítőt. Ezt követően ügyességi vetélkedő keretében próbálhatták ki egy-egy foglalkozás nehézségét vagy könnyedségét.

Bialkó-Andó Ildikó, Bihari Aranka

Ünnepi műsor – október 23.

2023. október 20-án iskolánk tanulói is megemlékeztek az 1956-os eseménykről. Az ünnepi műsort a hatodik osztály készítette. Ez után a hetedikesek névadónkról készítettek egy összeállítást a Nyárády Napok hagyományaihoz híven.

Fülpes László