Tájékoztatás

A 29/2021 (11.19.) EMMI határozata értelmében 2021.12.01-től a veszélyhelyzet végéig az intézménybe kizárólag

–          védettségi igazolvány, illetve applikáció;

–          oltást igazoló orvos által aláírt igazolvány;

–          más állam által kiadott védettségi igazolvány (melyet Magyarország is elismer) felmutatásával szabad belépni!

Kérem a tisztelt szülőket, hogy gyermeküket az iskola kapujáig kísérjék, és délután ott várják meg!

A megelőzés közös érdekünk!

Tisztelettel:

Orosz Andrea

Csodaszarvas napközis tábor

A tavalyi tanév zárásaként két turnusban 4 csoportban 5 napos időtartamban tartottunk napközis táborokat. A részt vevők egy-egy témakört jártak körbe, sok-sok játékos feladaton keresztül. Kreativitásuk, ügyességük, szociális kompetenciájuk sokat fejlődött. Minden csoport tartalmas, emlékezetes kirándulást tett az Aggteleki Nemzeti Parkban.

Szepesi Krisztina

Úszásoktatás 2021

A 6. osztály tanulói 9 alkalommal vehettek részt Putnokon egy úszástanfolyamon.
A tanuszoda nagyon szép és tiszta volt, a gyerekek jól érezték magukat. Külön élményt jelentett nekünk, hogy együtt lehetett az osztály egy „szabadidős” rendezvényen. Kedd délelőttönként keltünk útra az iskolabusszal. Az iskolába visszatérve folytatódott az órarend szerinti tanulás. Gál Richárd testnevelő tanár tartotta a tanfolyamot, kísérő tanár Vargáné Simkó Anna, osztályfőnök. A gyerekek sokat tanultak, megismertek különböző úszásnemeket, egymásnak is szívesen segítettek. Többségük már a mély vízben is bizonyította stabil úszástechnikáját.

Vargáné Simkó Anna

Beatrix, avagy Mátyás király okos felesége

A 2. osztály november 4-én interaktív mese előadáson vehetett részt a Lázár Ervin program keretében. Az eseményre rajtunk kívül még 8 környékbeli iskolából érkeztek érdeklődő gyerekek. Mátyás király furfangos feleségének tréfájáról láthattunk egy igazán mozgalmas bábjátékot is tartalmazó előadást, melynek a gyerekek is aktív részesei lehettek. A színdarab végén reneszánsz dallamokra táncolhattunk.

Antal-Oláh Márta

Körzeti torna

A Magyar Labdarúgó Szövetség Bozsik Intézményi Programban a Nyárády András Általános Iskola és a Kossuth Lajos Tagiskolája a 2021/2022-es tanév során mind a négy korcsoportban, összesen  nyolc csapattal szerepel.

A programban 84 gyermek vesz részt, a sportcsoportok vezetői: Zsurek Edina, Gál Richárd, Bóta Lajos.

Állatok világnapja

Gyümölcsállatok készítésével, játékos foglalkoztató feladatlapok megoldásával emlékeztünk meg kis kedvenceinkről október 4-én az Állatok világnapján. A gyerekek izgatottan várták, ahogy a hétköznapi gyümölcsök életre kelnek és vicces állatokká alakulnak. A nap folyamán minden tanítási órába csempésztünk foglalkoztató feladatokat ebben a témában. Ezek megoldásához logikus gondolkodásra és némi kézügyességre is szükség volt.

Antal-Oláh Márta

Apró polgárőr megyei közlekedésbiztonsági csapatverseny

A Nyárády András Általános Iskola csapata 2. helyezést ért el az Apró polgárőr megyei közlekedésbiztonsági csapatversenyen. A gyerekek lelkiismeretes felkészültek az elméleti és gyakorlati elemekből álló feladatok sikeres megoldására. Nagyon büszkék vagyunk a 3. és 4. osztályos csapat tagjaira.

Telekiné Szepesi Mária

Tudás kertje tábor

Iskolánk 30 tanulója vett részt a Tudás kertje projektben. Művelték a magaságyásokat, tujákat gondoztak, tanultak a kerti növényekről és gondozásukról. A projekt zárásaként Gömörszőlősön vettek részt egy 5 napos bentlakásos táborban. Ebben a különleges faluban, ahol a fenntartható fejlődést, a környezetvédelmet fontosnak tartják tölthették el a gyerekek a napjaikat. Kirándultak a Mohos láphoz, sokat játszottak, játszva tanultak. Emlékezetes hét volt.

Szepesi Krisztina, Telekiné Szepesi Mária

Pályaorientációs nap Rudolftelepen

Nyárády András Általános Iskola Kossuth Lajos Tagiskolája Rudolftelepi Telephelye

Osztály: 2-4. osztály

A foglalkozásokon 16 tanuló vett részt. Örömmel és lelkesedéssel végeztek minden feladatot.

A másodikosok „iskolásdival” kezdték a napot. Egy kislány matek, írás és környezetismeret órát tartott a többieknek. A nagyok „Vegyeske” boltot nyitottak, bankkártyákat készítettek, számoltak, vásároltak.

Később élelmezésvezetői feladatokat láttak el. Heti étlapot állítottak össze. Közben a leendő „szakácsok” illatmintákkal tesztelték orrukat.

A további foglalkozások a művészet jegyében teltek. A gyerekek tornyokat építettek, gipszet öntöttek, majd díszítették, szélharangot készítettek agyagból és kislányarcokat sminkeltek. A nagyobbak robotirányító szerepében is kipróbálhatták magukat.

A délelőtt kellemes hangulatban, vidáman telt. A gyerekeknek nagyon tetszettek a foglalkozásokra ráhangoló, orientáló helyzetgyakorlatok, szituációs játékok, feladatok.

Rudolftelep, 2021. november 10.

Arany Gabriella és Nahajné Ungvári Judit

tanítók

Pályaorientációs nap

2021.11.05-én iskolánkban pályaorientációs napot tartottunk. Az osztályok osztályfőnökeik és szaktanáraik irányításával végeztek különféle foglalkozásokat. Előzetes felkészülés után elmesélték szüleik, testvéreik foglalkozását, milyen tevékenységeket kell végezniük ennek keretében. Volt olyan osztály, aki a faluban interjúztatott meg különböző foglalkozású embereket. Az alsó tagozatos tanulók játékos vetélkedőn ismerkedtek a szakmákkal. A 8. osztályosokat a Megyei Szakszolgálat pályaválasztási szakembere segítette a sikeres pályaválasztásban. A különböző iskolatípusokról kaptak részletes tájékoztatást, önismereti teszt kitöltése és elemzése járulhat hozzá a reális pályaválasztásukhoz.