Élménytábor: Ismerd meg Tatát!

2022. június 27 és július 1 között tanulóink a Putnoki Gyermekesély Program  támogatásával Tatán táborozhattak. Azért választottuk Tatát táborunk helyszínének, mert szerettük volna, hogy a gyerekek megismerkedjenek egy olyan város nevezetességeivel, különleges látnivalóival, melyek maradandó élményhez juttatják őket. A város nyújtotta lehetőségeket kihasználva sikerült a gyerekeket kimozdítani a komfortzónájukból, új élményekhez juttatni, úgy, hogy korszerű pedagógiai módszereket használtunk: élmény pedagógia, drámapedagógia, játékos tanulás, tapasztalatszerzés. A tábor célja az ismeretszerzés, élményszerzés mellett, hogy a gyerekek megtapasztalják az együttélés szabályait, az egyéni érdekeket felülírják a közösség érdekében, megtanuljanak együtt gondolkodni, figyelni egymásra. Így tud fejlődni a szociális és társaskompetenciájuk.

A számos jól megtervezett, változatos program nagyon tetszett a gyerekeknek. Sikerült jó hangulatú, eseményekben gazdag tábort zárnunk, ahol minden gyerek és pedagógus kiválóan szórakozott. A célunk teljes mértékben teljesült, mert a szórakozás mellett saját tapasztalatok megszerzésével tanulhattak a gyerekek. A szülők számára létrehoztunk egy messenger csoportot, a tábor ideje alatt ide töltöttük fel a programokon készült fotókat, melyek megörökítették az örömteli pillanatokat.

1. nap

6.30-kor indultunk Felsőnyárádról. Útközben idegenvezetés keretében elmondtuk milyen nagy tájakon haladunk keresztül, melyik megyéket érintjük, Budapesten keresztül haladva pedig az érintett nevezetességeket. Délben megérkeztünk a kollégiumba, ahol elfoglalhatták a szobáikat, berendezkedhettek. Bejártuk a közösségi teret, megnéztük a szabadtéren használható sportpályákat. Délután lehetőség volt a szabadtéri, udvari játékra. 16 órakor lementünk fürödni az Öreg-tó partjára, nagyon jól esett mindenkinek a meleg nyári napon a kellemes hőmérsékletű vízben való lubickolás. Vacsora után indultunk a kollégium mellett található szabadtéri játszótér komplexumba, ahol minden korosztály megtalálta a számára megfelelő szórakozási eszközt. Megnéztük, hogy milyen különleges látvány az este kivilágított vár, a fények visszacsillanása az Öreg-tó víztükrén.

1. nap

Reggeli után a tatai városnéző kisvonattal beutazunk az Esteházy-kastélyhoz. Itt a gyerekek csoportban haladva fedezhették fel a szobákat, ehhez kérdéseket kaptak. Nagyon élvezték ezt a munkát, nem passzív résztvevői voltak a látogatásnak, hiszen ők találták meg a kérdésekre a válaszokat, ezek az információk jobban rögzülnek. A hideg ebédet a tó partján a nagy hársfa alatt fogyasztottuk el, a nagy melegben jól esett egy fagyi is. Megnéztük a Tatai várat, sétáltunk a romokon, majd elindultunk az Angol Parkba. A csodálatos környezet számos fa és növény megismerése új ismeretek megszerzését jelentette, megnéztük a műromokat, sétáltunk a Cseke-tó partján.  A városnéző kisvonattal visszautaztunk a szállásra, majd ismét fürödtünk az Öreg-tóban és ellátogattunk a játszótérre is.

1. nap

Számháború, aszfalrajzolás, kézműves foglalkozások: makramé karkötő készítése, kőfestés, pajzs készítése, udvari játékok szerepeltek a nap programjában. Délután fürdés az Öreg-tóban, vacsora után játszótér, fitness park. Találkoztunk Pápai Jocival, aki megengedte, hogy egy közös fotót készítsünk vele.

1. nap

Városnéző kisbusszal beutazunk a Fényes tanösvényhez. A Fényes Tanösvény egy negyvenhárom állomással rendelkező, 1,5 kilométer hosszú ökoturisztikai útvonal. Egyszerre informatív és szórakoztató turisztikai attrakció, mely bővelkedik kalandokban: önállóan járhatják be a látogatók, és megcsodálhatják a karsztforrások lenyűgöző élővilágát. A láprétek és láperdők karsztforrásaiból enyhén szénsavas, 20-22°C hőmérsékletű víz tör fel. A térség egyedülálló növénytársulásoknak és állatvilágnak ad otthont. Itt csoportmunkában dolgoztunk, az előre elkészített füzetek tartalmazták a feladatokat. A délutáni és esti programunk közkívánatra fürdés az Öreg-tóban és kikapcsolódás a tóparti játszótéren.

1. nap

Reggel összepakoltunk, 10 órakor elhagytuk a szállást. Vértesszőlősön álltunk meg, hogy megnézzük a Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Bemutatóhelyét. Idegenvezetéssel megismerhettük Samu -az előember lakhelyét, szokásait, táplálkozását. Így az utolsó nap is teljessé vált az élményszerzés tekintetében is. Fél 12-kor indultunk haza. A hosszú utazás után este 6 óra körül mindenki élményekkel gazdagon ért haza.

Telekiné Szepesi Mária, Szepesi Krisztina, Antal-Oláh Márta, Fülpes László

Tanévzáró ünnepség

2022. június 17-én tanévzáró ünnepségünkön készültek a következő képek.: a 2. osztályosok műsora, valamint csoportképek a jutalmazott tanulókról.