Legó robotok

1 évvel ezelőtt kapott iskolánk a robotika oktatásához LEGO WeDo 2.0, LEGO Education SPIKE és LEGO MINDSTORMS EV3 készleteket. Azóta informatika órákon és szakköri foglalkozáson ismerkedünk ezzel a számunkra is új képességfejlesztési lehetőséggel. A gyerekek nagy örömmel vesznek részt a foglalkozásokon.

Nyílt nap az Aggteleki Nemzeti Parkban

Szeptemberben az ötödik és a hatodik osztályosok Jósvafőn jártak. Az Aggteleki Nemzeti Parkkal működő együttműködésünknek köszönhetően a Kúria Oktatóközpont munkatársai által összeállított programon vehettünk részt: rövid túra a Baradla-barlang jósvafői szakaszán, gyalogtúra a Tengerszem-tó és a Malom-árok érintésével a Kossuth-barlangig, kézműves foglalkozás. Tanulóink sok új ismeretet szereztek ezen a napon és nagyon jól érezték magukat.

Névadónkra emlékeztünk

Októberben ismét megemlékeztünk névadónkról.  Minden osztály feldolgozott egy Rákóczi mondát, majd rajzokat, illusztrációkat készítettek a faliújságra. A hetedikesek Nyárády András életét és a kuruckort bemutató tablót állítottak fel az aulában.

Lázár Ervin Program

6.osztály

2021. december 03-án iskolánk hatodik osztályos tanulói részt vehettek egy budapesti kiránduláson, ellátogathattunk a Fővárosi Nagycirkuszba. A Csillagtánc című előadást néztük meg.
A különböző iskolákból érkező csoportok egymástól távolabb ülhettek. A szervezés, a lebonyolítás körültekintő volt és megfelelt a járványügyi előírásoknak. A tanulóknak nagyon tetszett a program.
A látvány, a sok érdekes produkció lenyűgözte őket. Kényelmes, rendezett, jól szervezett volt a buszos utazásunk is. Színes, izgalmas, élményekkel teli napban volt részünk.

8.osztály

2021. december 09-én iskolánk tanulói Budapestre, az Új Színházba látogattak. Az utazás, a színházi előadás is nagyon tetszett a gyerekeknek. Jókai Mór A kőszívű ember fiai című regényéből készült színdarabot darabot tekinthettük meg. Igazán nagy élményben volt részünk. A házi olvasmány története, érzelmi oldala, mondanivalója így közelebb került a tanulókhoz.

Adventi gyertyagyújtás

Iskolánkban hagyomány, hogy az iskolaközösség jelenlétében gyújtjuk meg az adventi koszorú gyertyáit. Minden alkalommal egy felsős osztály tanulói versekkel, történetekkel idézték fel az advent ünnepét, egy alsós osztály pedig karácsonyi éneket adott elő.